میکروفون در دوربین مداربسته

تجهیزات صوتی مانند میکروفن ابزاری مفید برای اضافه کردن در دوربین مدار بسته می باشد.
البته باید توجه داشت با توجه به قوانین هر کشور نسبت به نصب آن اقدام نمود. با این حال میکروفن ابزار بسیارخوبی در کنار نظارت تصویری می باشد و شما را قادر به شنیدن در کنار دیدن می کند و ابزار هدایتی بسیار عالی به شمار می آید.

condenser-mic-daneshjookit

میکروفن های قابل استفاده درسیستم های  دوربین مدار بسته در اکثر موارد از نوع خازنی بوده و قابلیت تشخیص رنج بسیار وسیعی از فرکانس های صوتی را دارا می باشد. در این نوع میکروفن ها با توجه به ساختار الکترونیکی آن که شامل خود میکروفن و مدار پیری آمپلی فایر(تقویت کننده میانی ) آن می باشد.

در این نوع از میکروفن ها برخلاف میکروفن های زغالی و یا دینامیکی و … نیاز به ولتاژ برای کار دارد.

figure14

راه اندازی

معمولا ما سه رشته سیم در میکروفن های خازنی داریم: قرمز، مشکی و سفید.

سیم قرمز: ورودی ولتاژ می‌باشد. رنج ولتاژ کاری میکروفن معمولا بین ۵ ولت تا ۱۲ ولت می باشد.

سیم سفید: خروجی صدا می باشد. معمولا فرکانس حد بالا و حد پایین ۱V (Ac) می باشد.

سیم مشکی: منفی مشترک بین ورودی ولتاژ و بین خروجی صدا می باشد.

در مدار پیری آمپلی فایر میکروفن ها معمولا ما قادر به تغییرضریب تقویت خروجی آن هستیم که درآن می توانیم ضریب حساسیت دستگاه را کم و یا زیاد کنیم (بسته به مدل) .

vuugkdyuws

نصب

در مورد جایگاه نصب میکروفن  معمولا این اصطلاح را همیشه  بکار می بریم ، در جایی که دوربین کارایی دارد میکروفن کارایی ندارد و برعکس آن ، به این معنا می باشد که معمولا دوربین ها در یک مسافت دور نسبت به موضوع قرار می گیرند تا بتوانند همه  زوایای تصویری را پوشش دهند.

اگر ما همانجا که دوربین را نصب نموده ایم میکروفن را هم نصب نماییم، کیفیت قابل قبولی از نظر صدا به دست نمی آوریم. در این جا باید گفت که باید میکروفن را هر چه قدر که می توانیم به موضوع نزدیکتر نموده تا صدای واضح تری داشته باشیم، در این صورت باید توجه کرد که حساسیت بالای ضبط صدا در کجا قرار دارد و در نزدیکی آن میکروفن را نصب نمود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *