شکستن رکورد بزرگترین عکس ثبت شده

۱۵ روز عکاسی در دمای منفی ۱۴ درجه، ۷۰.۰۰۰ بار فشردن دکمه شاتر و ۴۶ ترابایت فضای خالی روی هارد دیسک؛ اینها اعداد و ارقامی هستند که برای ثبت عنوان بزرگترین عکس دنیا نیازشان خواهید داشت.

در این پروژه که in2white نام دارد، عکاسی به نام Filippo Blengini با پشتیبانی شرکت کنون ۲ هفته را در مون بلان سپری کرد که مرتفع ترین قله در رشته کوه آلپ به شمار می رود.

این عکاس برای خلق اثر فوق در این مدت با استفاده از تجهیزات فراوان کوهنوردی و عکاسی اقدام به ثبت هزاران تصویر با دوربین EOS 70D کنون خود نمود.

نتیجه نهایی ۷۰ هزار عکس ثبت شده بود که با پیوستن به یکدیگر این تصویر غول آسای قابل زوم شدن را تشکیل داده اند.

ظاهرا عنوان بزرگترین عکس دنیا قرار است هر سال دست به دست شود. در سال ۲۰۰۹ عنوان فوق به یک تصویر ۲۹ گیگاپیکسلی از شهر درسدن آلمان تعلق داشت. یکسال بعد نمونه ای ۷۰ گیگاپیکسلی از بوداپست بزرگترین عکس جهان شد و حالا نوبت گروه دیگری از عکاسان است تا با آپلود تصویری با رقم باور نکردنی ۳۶۵ گیگاپیکسل، برای مدتی این عنوان را از آن خود کنند.
تماشای این تصویر علاوه بر شگفت آور بودن به شدت سرگرم کننده نیز هست، زیرا بخاطر جزئیات فراوان ثبت شده در آن می توان ساعت ها به کند و کاو و جستجوی اسکی بازان و کوهنوردان در آن نشست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *