mansour-khodaei

آبیک به ۷ دوربین مداربسته مجهز می‌شود

فرمانده انتظامی شهرستان آبیک از نصب ۷ دوربین مداربسته طی دهه فجر خبر داد و گفت: نصب این دوربین‌ها با هدف کنترل ورودی و خروجی شهر آبیک و سهولت در امور انتظامی، ترافیکی و امنیتی صورت می‌گیرد.

منصور خدایی امروز در نشست خبری با خبرنگاران شهرستان آبیک اظهار کرد: شناسایی خانه‌های مجردی مناطق مختلف شهر آبیک با هماهنگی‌های لازم با دستگاه قضایی و پلیس امنیت نیروی انتظامی در دست اجرا قرار دارد که در حال حاضر شناسایی خانه‌های مجردی در شهرک بعثت(مسکن مهر) آبیک به اتمام رسیده و افزایش ۱۰ درصد دستگیری مجرمان را داشته‌ایم.

وی افزود: کنترل و نظارت بر خانه‌های مجردی شهرک بعثت(مسکن مهر) آبیک همچنان ادامه دارد و فضا برای ارتکاب جرم از سوی مجرمان ناامن می‌شود.

فرمانده انتظامی شهرستان آبیک ادامه داد: شناسایی خانه‌های مجردی از سوی پلیس‌های تخصصی اعم از پیشگیری، امنیت، آگاهی و امنیت با مساعدت اصناف و با برنامه‌ریزی در دست اجرا است.

خدایی تصریح کرد: با اتمام شناسایی خانه‌های مجردی در شهرک بعثت(مسکن مهر)، افراد مجرم شناسایی و سوابق آنان أخذ شده که طی دو ماه اخیر، جرمی در این شهرک رخ نداده و طی سه ماه اخیر سرقت در این شهرک صفر بوده است.

وی اضافه کرد: شناسایی خانه‌های مجردی در ارتقای امنیت اجتماعی در حال انجام است که با شناسایی تمام خانه‌های مجردی در نقاط مختلف شهر آبیک، در پیشگیری از جرم گام‌های ارزنده‌ای برداشته می‌شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: گرچه شناسایی خانه‌های مجردی در نقاط مختلف شهر آبیک یک پروسه زمان‌بر و بلندمدت است ولی با اتمام شناسایی، می‌توانیم به نتایج مطلوبی در پیشگیری از جرم دست یابیم.

فرمانده انتظامی شهرستان آبیک اذعان کرد: احتمال اینکه مجرمان در خانه‌های مجردی به سهولت در حال زندگی باشند و خلوتگاهی برای خود درست کرده باشند، وجود دارد که با شناسایی خانه‌های مجردی، فضا برای مجرمان ناامن می‌شود.

خدایی افزود: طی ۱۰ ماهه امسال، ۱۷ درصد رشد کشفیات سرقت صورت گرفته و این در حالی است که طی این مدت تصادفات داخل شهری اعم از جرحی و منجر به فوت، ۲۵ درصد کاهش داشته است.

همکاری ۱۰۰ پلیس افتخاری با نیروی انتظامی

وی به همکاری ۱۰۰ پلیس افتخاری اعم از سه زن و ۹۷ آقا با نیروی انتظامی شهرستان آبیک اشاره و اضافه کرد: پلیس‌های افتخاری در رسته‌های آگاهی، اطلاعات، انتظامی و موادمخدر با نیروی انتظامی همکاری کرده و در مأموریت‌های مختلف به همراه ضابط قانونی فعالیت می‌کنند.

این مسئول عنوان کرد: پلیس‌های افتخاری به عنوان ضابط انتظامی محسوب نمی‌شوند بلکه زیر نظر ضابط انتظامی در مأموریت‌های مختلف حضور پیدا می‌کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان آبیک از نصب هفت دوربین مداربسته طی دهه فجر در شهر آبیک خبر داد و افزود: نصب این دوربین‌ها با هدف کنترل ورودی و خروجی این شهر و سهولت در امور انتظامی، ترافیکی و امنیتی صورت می‌گیرد.

خدایی ادامه داد: در حال حاضر در روستاهای قشلاق، زیاران، ناصرآباد، کوندج، نوزدو و بشاریات دوربین‌های مداربسته نصب شده که مقرر شده شوراها و دهیاران روستاهای بزرگ نیز نسبت به نصب دوربین‌های مداربسته در روستاها اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به حساسیت خاص در نقاط آلوده و آسیب‌خیز شهر آبیک، یک تیم یگان امداد مستقل تشکیل شده که نسبت به شناسایی و دستگیری فروشندگان موادمخدر اقدام می‌کنند.

این مسئول از افزایش دستگیری پنج درصدی معتادان متجاهر نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: معتادان متجاهر و کارتن‌خواب به کمپ ماده ۱۶ معرفی شده‌اند که طی دوره سه ماهه و در صورت لزوم، در دوره ۶ ماهه در این کمپ از نظر فیزیکی و جسمی اقدام به ترک می‌کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان آبیک افزود: برای بازگشت معتادان بازگشته از کمپ نیز کار فرهنگی و ایجاد اشتغال برای آنان امری مهم و ضروری است و می‌طلبد مسئولان با نگاه ویژه به این افراد، در زمینه بهبود روانی، روحی و وضعیت اقتصادی آنان گام‌های مؤثری بردارند.

خدایی ادامه داد: از سوی مرکز فنی و حرفه‌ای نیز کلاس‌های آموزشی برای معتادانی که اقدام به ترک اعتیاد کرده‌اند، برگزار می‌شود تا نسبت به ایجاد شغل برای آنان بستر لازم فراهم شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *